henal.net

psáno pro budoucí generace

Pohádka o líném…

Bylo nebylo, za devatero horami, devatero řekami a devatero lesy žil byl nějaký Vašek. Nebyl to žádný líný Honza, co by se jen od rána do večera povaloval na peci, to ne. Ale přesto by byl jeden řekl, že ti dva měli něco společného. A já vám nyní povím pohádku tom, proč tomu tak bylo.

Jak to bylo s Honzou všichni dobře známe. Jednoho dne do vsi, kde Honza bydlel, přijel královský trubač a vyhlásil, že královská dcera, nejjasnější, nejmilejší a nejkrásnější princezna, se těžce roznemohla, a není nikdo, kdo by ji uzdravil. A komu se to přeci jen podaří, ten ji dostane za ženu a půl království k tomu. Když to Honza uslyšel, povídá: „Mámo, nachystej mi svačinu. Půjdu do světa.“ Máma si pomyslela: „Ty? To tak. Až naprší a uschne. A ani pak ne.“ Ale nic neříkala. A Honza si dál vedl svoji: „Zachráním princeznu, přivedu ji sem do chalupy a budeme bohatí.“ „A navíc budu slavný,“ pomyslel si v duchu.

Ještě chvíli přemítal o tom, jaké by to bylo, mít na hlavě královskou korunu. A pak se otočil na druhý bok a spokojeně usnul. Přešel celý den a Honza ho spokojeně prospal na peci. Večer jej máma vzbudila, že je čas na večeři. Honza na ní, zdali mu už připravila svačinu, že musí do toho světa. A celý večer se mu pusa nezavřela od vyprávění, jaké to bude, až zachrání princeznu. A když konečně skončil, byla už venku černá noc. I řekl si: „Nu což, počkám do rána. Však ona princezna nikam neuteče.“ A zalezl zpátky na pec.

Ráno se probudil, a ouha, venku liják, jako z konve. „V tomhle přeci nemůžu jít za princeznou,“ pomyslel si Honza, „jak bych před ní vypadal, přijít tam promoklý na kůži?“ A odložil cestu do světa na další den. Jenže to zas bylo bláto na cestách. Příště moc foukalo a pak zas něco. A tak to šlo den za dnem. Jednou bylo moc chladno, podruhé příliš pálilo slunce. Přešlo jaro, léto, podzim i zima a Honza stále ležel za pecí a čekal, až přijde ten správný den. Nikdy se na cestu nevydal. A jestli nezestárl a neumřel, tak tam dost možná leží a čeká dodnes.

A teď jak to bylo s tím Vaškem? Je to už pěknou řadu let, co si řekl, že si založí vlastní blog…

Aneb stručně v číslech:

  • první myšlenka na vlastní web – zima 2005/2006
  • registrace domény henal.net – 25. června 2009
  • instalace WordPress – duben 2010
  • nová instalace WordPress – leden 2013
  • první článek – 6. června 2013
  • další článek – ?

Tak už víte, co mají líný Honza a Vašek společného? I když, Vašek je na tom aspoň o trochu lépe, ne? :)

 

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval. Buď první…

Zanechat komentář

(povinné)
 
(nebude zobrazen)
 
 
 
 

 
Odkazy
Tagy

pohádka

Trocha reklamy